Úvod
Novinky

Novinky na Spring-Zet ranči


A CO BUDE ?

Kalendář akcí 2018, některých se snad zúčastním:
08.09.2018 MSW, Úvalno hobby závody
06.10.2018 Ranč Na pomezí Opava CUP III, hobby závody

17.listopadu 2018 - RANČ NA POMEZÍ Opava – CUP II
Účast: Jaromír Sháněl x Claire Hills Bonanza
2.místo Trail
7.místo W.Horsemanship
2.místo Ranch Riding
V součtu tříkolové soutěže CUP I.-III.2018 - Ranč Na Pomezí v Opavě získal Jaromír Sháněl na koni Claire Hills Bonanza 1. MÍSTO v TRAILU !!!

16.listopadu 2018 – AQH SK CHICINITA
Odpoledne si Chicinitku odvezli noví majitelé. Bude mít vše , co jsem jí chtěla zajistit – box, pastvinu a spolehlivého a odpovědného majitele, který si ji bude vážit za její charakter, jako já. SK Chicinita mi dala dvě dcery (LaurelLinda SayoSmart po SK Sayo Shiningspark, Fallow Me Yokemate po SR Hollywood Shiner) a díky své výborné přiježděnosti i radost z westernového sportu. DĚKUJI TI, CHICINITKO, ZA VŠECHNO!!!

16.listopadu 2018 – beauseron IGNÁCIUS z Ajysyt
Dnes dopoledne mi umřel. Po 14 dnech bolestí a boje o jeho život. Ve věku 21 měsíců, mladý pes v plné životní síle a je to šílené ! Moc mě miloval a já jeho.

28.října 2018 - leonberger BERBERA PALOMINO Děda Praděda
Moje poslední leonka Berynka se dnes dožívá 11 let!! Zdraví jí slouží přiměřeně věku bez větších komplikací. Je moje zlatíčko.

20.října 2018 – závody PHR Kozlovice
Účast: Zuzana Rozsypalová x SK Chicinita
2.místo Trail
5.místo Ranch Riding
Účast: Jaromír Sháněl x Claire Hills Bonanza
3.místo Trail
0 sk. W.Horsemanship
7.místo Ranch Riding

13.října 2018 – SPRING-ZET RANCH Býkov – Společenská vyjížďka pro sportovní jezdce
Sjeli jsme se v příjemném počtu a fajn sestavě s kamarády z naší letní turistiky a ze sportovních kolbišť. Povedlo se vše, co bylo na programu a krásně prožitý den umocněný téměř letním počasím si rádi zopakujeme. Za rok?

06.října 2018 – RANČ NA POMEZÍ Opava – CUP III
Účast: Jaromír Sháněl x Claire Hills Bonanza
2.místo Trail
4. místo Horsemanship
0. sk. Ranch Riding

05. září 2018 - SPRING-ZET Ranch, Yokemate 6 měsíců
Takhle vypadá barva koně, která odpovídá rčení "odříkaného chleba největší krajíc"! Ale zase po tomto typu aqh (stock) a po tomto exteriéru jsem doslova toužila.

01. září 2018 - RANCH NA HRANICI Palkovice, Cross dvojic
V sobotu ráno jsme přijeli pozdě a nestihli přejímku, ale jeli jsme rozhodnuti, že závodit nechceme, projedeme si jen trať na pohodu a těšili jsme se na trialové překážky na ranči. Beskydy jsou v poloze Palkovic příliš kamenité a když ještě lesáci stihli navézt v několika stovkách metrů na cesty hrubý kámen pár dní před závodem, jet bez podkov si vůbec nedovedeme představit (jiní jo) a i na podkovách to byl masakr. Asi máme ty naše koně příliš rádi.

4. srpna 2018 - JESENÍKY NA KONÍCH IX.ROČNÍK
KDY: 04. – 11. srpna 2018 KDE: Stará Rudná, Chalupa Pod Pradědem (ubytování docela fajn)
KDO: Zuzi Rozsypalová x SK Chicinita+Yokemate (AQH), Jari Sháněl x Claire Hills Bonanza (APH), Evka Kozelská x Sára (APPA), Pepa Klech x Cody (ČT), Jirka Huňa x DP Commandanut (AQH), Lucka+Tomáš+Hanička (tentokrát bez koně)
9.ročník jsme pojali hodně odpočinkově, měli jsme sebou půlroční hříbě, nakonec spíš gastronomicky, proto cílem výletu bylo „něco dobrého“.
VÝLETY: So – Býkov - Zátor – Čaková – Široká Niva – Světlá Hora – Stará Rudná – přesun po kopytě, čtyři statečné čekalo dle mapy kolem 30 km jízdy terénem, nakonec ale se zajížďkami a blouděním ujeli přes 40 km (docela nářez, takže cca 8hodin v sedle), hříbátko s mámou Chicinitou se vezlo do St.Rudné v přepravníku
Ne – deštivá předpověď a upadlá podkova rozhodly o dni bez vyjížďky, uprosili jsme kováře, aby se za námi přijel podívat a okoval DiPíka, …. a posezení u piva bylo taky fajn
Po – motorest Hvězda - ze strany Petrových kamenů chata Ovčárna – na blízký Praděd jsme se cíleně dívali od piva, protože šlapat k vysílači po asfaltu s davem lidí nám přišlo zbytečné, na cestě zpět přes Karlovu studánku (5 koní v lázeňkém parku si budou dlouho pamatovat)
Út – Vrbno p/Pradědem, penzion u Hradilů – přátelské přivítání majitele Pavla po předloňském pobytu a vynikající svíčková, v podvečer „doma“ u Chalupy špekáčky
St – Vrbno p/Pradědem , Mnichov – rybářská bašta a tradiční opečený pstruh a pak do Karlovy studánky na ovocný zmrzlinový pohár a po něm někteří koupání ve wellnes a jiní do Býkova k nemocnému psovi
Čt – přes louky a lesy bez jediného živáčka do Malé Morávky na Rychtu a borůvkové knedlíky
Pá - Stará Rudná – Býkov (deštivá předpověď nás přesvědčila k odvozu koní domů v přepravnících)
Příští rok X.ročník!

14.července 2018 – JK Úvalno, Den koní
V tomto závodě se děly neuvěřitelné věci. Je totiž krajně nechutné, jak dokáže průběh závodu zintrikovat a zmanipulovat člověk (několikanásobný mistr ČR v Trailu), který se tváří jako rozhodčí a profi trenér a sám nedodržuje pravidla westernového sportu, kterými se tak rád ohání.
Účast: Zuzana Rozsypalová x SK Chicinita
Diskvalifikace Trail (?????)
0 sk. W.Horsemanship
Účast: Jaromír Sháněl x Claire Hills Bonanza
2. místo Trail
0 sk. W.Horsemanship

4. července 2018 - SPRING-ZET Ranch – LaurelLinda SayoSmart
Obsednutí proběhlo hladce, v klidu a bez komplikací. Ale obrovský adrenalin to je vždycky, nikdy není jisté, jak se to koni bude líbit a co vymyslí. Laura je první kůň, u kterého jsme vypustili lonžování s jezdcem a po krátkém krokování na vodítku jsme se po kolbišti pohybovaly v kroku a klusu volně. Fotky toho moc nevypoví, ale bylo super a obrovská radost z hladkého průběhu... A začíná základní výcvik!

07. července 2018 – BUJNOCH RANCH Jistebník, hobby závody
Účast: Jaromír Sháněl x Claire Hills Bonanza
3. místo Trail
0 sk. W.Horsemanship (pokus na páce-hihi)

26. května 2018 – RANČ NA POMEZÍ Opava, hobby závody
Účast: Jaromír Sháněl x Claire Hills Bonanza
4. místo Trail
5. místo Horsemanship
4. místo Ranch Riding

07.-08. května 2018 - SPRING-ZET Ranch - příprava na obsedání
Zhruba od března (04.03.2016 LaureLinda SayoSmart 2 roky) si zvyká Laura na samotu v prostoru kolbiště a přes hru napojení se učí pracovat na lonži. Začátky nebyly vůbec jednoduché, byla příliš závislá na kontaktu s člověkem. S nekonečnou trpělivostí se vše nakonec podařilo a začátkem května jsme poprvé nasedlali. A začíná příprava na obsednutí.

05.května 2018 - MSW závody, JK Úvalno
Účast: Jaromír Sháněl x Claire Hills Bonanza
4. místo Horsemanship
5. místo Trail

15. dubna 2018 - SPRING-ZET Ranch
Letos poprvé na pastvině. Ještě v polovině dubna čekáme na vydatný travní porost.

14. dubna 2018 - PHR Kozlovice- WRC licence
Jaromír Sháněl úspěšně absolvoval zkoušky předepsané pro získání licence jezdce před zkušební komisí WRC ČR. CERTIFIKÁT

05. dubna 2018 - Hříbátko 1 měsíc
Za 1 měsíc na světě si Yokemate zvyká na nové podněty, už se nebojí doteků, hlazení a drbání, učí se chodit na vodítku a pomaličku zvedat nohy.

22. března 2018 - Hříbě 17 dní
Nakonec sice rozhodne plemenná kniha AQHA, ale jako první návrh jejího jména bude FOLLOW ME YOKEMATE – říkám jí YOKE .

14. března - Hříbě 9 dní
Nemůžu se na ni vynadívat.

10. března 2018 - Hříbě 5 dní
Poprvé venku.

05. března 2018 – Asi ve 2 hodiny
338. den březosti se narodila SK Chicinitě druhá klisna, po otci SR Hollywood Shiner (O: SR Hollywood Dundee, M: Sqaws Sparkle, vnuk Hollywood Dun It a Shining Spark). Tak osvalené hříbě je můj splněný sen. A barva možná taky nebude bay … (?), má úhoří pruh a prokvétají žluté ocasní žíně. Obě moje holky jsou v pořádku, porod proběhl naštěstí jako z učebnice.

04. března 2018 – LAURELINDA SAYOSMART 2 roky
Letos ji čeká obsednutí. Právě jsme ve fázi přípravy ze země.

02. února 2018 – IGNÁCIUS Z AJYSYT 1 rok
Igny má dnes 1 rok. Je to temperamentní puberťák plný energie. Ale vychovaný, poslušný a oddaný.

26. ledna 2018 – SK CHICINITA 8 let
Dnes má SK Chicinita 8 let. Asi za 5 týdnů čeká po dvou letech své druhé hříbě.

04. listopadu 2017 – RANČ NA POMEZÍ, Hobby závody
Účast: Jaromír Sháněl x Claire Hills Bonanza
1. místo Trail
4. místo W.Horsewmanship

28. října 2017 - BERBERA PALOMINO DĚDA PRADĚDA
Berynce je dnes 10 let.Je na svůj věk úžasná. V době, kdy byla šance na její uchovnění (na výstavách byla vždy výborná), vyhodnotil za podivných okolností klubový lékař její DKK na stupeň 4/4 a já poslední roky přemýšlím, jak to, že ta fena s tak vysokou displazií ještě běhá, ujde i delší procházku a bezbolestně vstává. No nic... Hlavně ať si užije ještě nějaký ten rok spokojený život. Mám obavu, že je z rodu leonků má poslední.

07.října 2017 – PHR KOZLOVICE HOBBY ZÁVODY
Účast: Zuzana Rozsypalová x SK Chicinita
3. místo Trail Open
1. místo Ranch Riding
0 b. Ranch Riding pro nedodržení úlohy
Účast: Jaromír Sháněl x Claire Hills Bonanza - 5. místo Trail Open

30.září 2017 - MSW JK ÚVALNO
Účast: Jaromír Sháněl x Claire Hills Bonanza
2. místo Trail Chalenge
0 W.Horsemanship pro nedodržení úlohy

09. září 2017 - JEZDKOVICE – KAMENEC, SVATBA V KAPLI SV. J. NEPOMUCKÉHO NA HŮRCE
Nic krásnějšího, přirozenějšího a neformálního jsem v životě neviděla a celou tu krásu jsme prožili s novomanželi Darjou Narovcovou- Šnajderovou a Jiřím Šnajderem a měli jsme tu čest přidat se k jezdcům z Šustkova statku a doprovodit na Hůrku ke kapli Sv. Jana Nepomuckého nevěstu na koni k oltáři. Za tuto příležitost a nesmírný zážitek děkujeme.

02. září 2017 - PALKOVICE CROSS DVOJIC
KDY: 01.- 03. září 2017
KDE: Beskydy, Palkovice, Ranč na Hranici, cross kolem Palkovic
KDO: pořadatelé – Kristýna Kuncová + Petr Krhut Startující – Zuzi Rozsypalová x SK Chicinita, Jaromír Sháněl x Claire Hills Bonanza a dalších 34 dvojic včetně našich kamarádů
CO: track kolem Palkovic cca 16km s drsným převýšením, po převážně kamenitých cestách a pěšinách, toho času po trvajícím dešti terén rozbahněný a kluzký – náš čas 2 hod. 16 min., v místě cíle navazoval TRAIL(Extrem) – překážky : 1.) obří kámen-imitace 2.) plyšové zvíře 3.) stěna z vlajících střapců 4.) bazén s plovacími PET-lahvemi 5.) bazén s vodotrysky 6.) převoz vlajek k chlupatému praseti v kleci 7.) doplavat-doplout pro fant uprostřed rybníka – pro nás 30 trestných minut a čas 9:55 , v celkovém pořadí 18. místo. (Bohužel jsme se nevešli do časového rozpětí fotografa, tak aspoň fotky našich kamarádů).

4. srpna 2017 - JESENÍKY NA KONÍCH VIII. ROČNÍK
KDY: 04. – 10.08.2017
KDE: masiv Kralického Sněžníku, chalupa Sklené 25, penzion Ubytování119 v Kunčicích u Starého Města (obojí ubytování skvělé)
KDO: Stellinka + Marcela + Ondra Hatoňovi x Goldie (AQH), Pepa Klech x Cody (ČT), Jari Sháněl x Claire Hills Bonanza (APH), Zuzi Rozsypalová x SK Chicinita (AQH), Eva Kozelská x Sára (APPA), Victorie + Hanička + Lucka + Tomáš x Cody (APPA)
VÝLETY:
Pá – přeprava koní do Šumperku, dále v sedle Šumperk – Rejchrtice – Potučník – Habartice – Vysoká – Sklené = 35 km (před Habarticemi nás čekalo překvapení v podobě lesa v svahu cca 500m, tzv.zkratka, který se nedal vylézt ani po čtyřech, né tak na koních, návrat zpět dolů by byla jistá sebevražda, zdolali jsme ho, nikdo neví, jak, s dvěma lidskými úrazy, naštěstí bez omezení v další jízdě)
So – Sklené – Stezka v oblacích + Slaměnka 1150m pod vrcholem Slamník 1233m = 13 km (z vrcholu jsme pak vraceli překrásnou lesní soutěskou podél pramenící Malé Moravy s využitím chlapských sil a svalů, když několikrát odklízeli z pěšiny padlé kmeny)
Ne – Sklené – Kunčice u Starého Města = 21 km (velké převýšení tentokrát směrem dolů nádhernými lesy a přírodou
Po – Kunčice – penzion Ubytování 119 (koně na pastvině, kde je okem nedohlédl, odpočinek v malebném Starém Městě, oběd, nákup ke grilování a jiných dobrot, cukrárna s letní a zimní zahradou a dalekohledem, pak v penzionu bazén a povedené maso na grilu)
Út – Kunčice – horská chata Paprsek s blízkou kaplí sv.Kryštofa 1027m – přes Rudawiec 1112m po polské hraniční cestě v nekonečném borůvčí – do Kunčic = 25km (jako průvodce se nás ujala majitelka poskytnuté pastviny pro koně s dvěma kamarády, čili 9 koní, …. bylo tam nádherně, super terén)
St – Kunčice – Staré Město a zpět = 25 km (louky , lesy, louky, převážně ve cvalu zvlněnou krajinou, zastávka na oběd, … také s průvodci)
Čt – Kunčice – Býkov (rozloučení s dovčou … krátká vyjížďka ve čtyřech kolem Kunčic pro všeobecnou únavu už ani nemusela být, a naši „nejezdci“ Marci, Viki a Lucka si s průvodcem užili koně ve svém tempu).

8. července 2017 – DEN KONÍ ÚVALNO
Účast: Claire Hills Bonanza x Jaromír Sháněl
3. místo Trail (z 13)
4.místo W. Horsemanship
Účast: SK Chicinita x Zuzana Rozsypalová
4. místo Trail, 2.místo W. Horsemanship

24. června 2017 – WRC HORKA N. MORAVOU
Účast: SK Chicinita x Zuzana Rozsypalová
4.místo Reining am. - 65 bodů
3.místo Reining senior – 65,5 bodů

20. května 2017 – HOBBY ZÁVODY KOSTELANY
Účast: Claire Hills Bonanza x Jaromír Sháněl
5. místo v Trail Open (z 9), Horsemanship Open – veřejný trénink
Účast: SK Chicinita x Zuzana Rozsypalová
4. místo v Horsemanship Open (z 15)
2. místo Reining Open – 68 bodů

13. května 2017 – WRC ZÁVODY KOZLOVICE
Účast: SK Chicinita x Zuzana Rozsypalová
Reining Amater: 65 bodů
Reining Senior: 67 bodů

11.května 2017 – SK CHICINITA 2.SONO
SK Chicinita 2.sono – 40.den = potvrzení březosti. Pro plemenitbu jsem vybrala AQH hřebce buckskin SR HOLLYWOOD SHINER (o: SR Hollywood Dundee m: Sqaws Sparkle nebo-li vnuk Hollywood Dun It a Shining Spark)

29. dubna 2017 – MSW HOBBY ZÁVODY ÚVALNO
Účast: Claire Hills Bonanza x Jaromír Sháněl
2.místo – Trail Challenge
W.Horsemanship Open – veřejný trénink
Účast: SK Chicinita x Zuzana Rozsypalová
4.místo – Trail Challenge
2.místo – W.Horsemanship
Reining – veřejný trénink

21. dubna 2017 – CH. 1. SONO
Ch. 1 sono - 20.den = březost, 2. sono 11.5.2017. Pro plemenitbu jsem vybrala AQH hřebce buckskin SR HOLLYWOOD SHINER (o: SR Hollywood Dundee m: Sqaws Sparkle nebo-li vnuk Hollywood Dun It a Shining Spark)

18. dubna 2017 – LEONBERGER GOOFER MERLIN SALVE LEON
Odpoledne usnul navždy náš milovaný Merlin. Žili jsme spolu krátce, v prosinci 2016 se dožil pouhých 8-mi let. Poslední tři roky jsme bojovali s rakovinným nádorem v oblasti konečníku. Nikdy nezapomenu na šťastné a doslova usměvavé zvíře, hlasem a zvuky vyjádřil omluvu za lumpárnu, ale i ohromnou radost a lásku, než ho přemohla zničující nemoc. Usnul v mém objetí.
Merlin

9. dubna 2017 – HOBBY ZÁVODY KOZLOVICE
Účast: Claire Hills Bonanza x Jaromír Sháněl
Trail Open, W.Horsemanship Open – veřejný trénink
Účast: SK Chicinita x Zuzana Rozsypalová
3.místo – Trail Open
4.místo – W.Horsemanship Open

31. března 2017 - IGNÁCIUS Z AJYSYT – BEAUCERON
m: CH. Coquette z Ajysyt X o: HJCH Sokrates Melodia Szczurolapa. Narodil se 2.února 2017. Chovatel: Světlana Ungermanová, Karlštejn. Po 31 letech života s leonbergery mám potřebu změny. Vede mě k tomu mnoho okolností, chov leonbergera se ubírá jiným, pro mě těžko přijatelným směrem. To ale ještě neznamená, že se leonků vzdám, jsou moje celoživotní láska. Teď mi vstoupil do života beauceron Igny a taky leonbergerům Merlinovi a Berbeře.

19. března 2017 - SK CHICINITA PŘIPUŠTĚNÍ
Pro plemenitbu jsem vybrala AQH hřebce buckskin SR HOLLYWOOD SHINER (o: SR Hollywood Dundee m: Sqaws Sparkle nebo-li vnuk Hollywood Dun It a Shining Spark) majitelky Karly Gabrielové, Ranch u Bílého potoka Čeladná. Poslední připuštění proběhlo 1. dubna 2017.

04. března 2017 – LAURELINDA SAYOSMART - 1 ROK

1. října 2016 – HOBBY KOZLOVICE
KDY: 1. Října 2016
KDE: Painthorse ranch Kozlovice
KDO: SK Chicinita x Zuzana R.: Horsmanship 4. místo, Reining - veřejný trénink
Claire Hills Bonanza x Jaromír Sháněl: Reining - veřejný trénink, Trail - veřejný trénink

Září 2016 – WESTERNOVÉ SEDLO
Okolnosti donutili Jarka k pořízení nového sedla. Oslovili jsme sedláře pana Antonína Frintu, a protože má zrovna delší dodací lhůtu, půjčil Jarkovi tohoto krasavce. Kdyby nebylo All Around, zřejmě by už zůstalo doma.

15. září 2016 – APPALUZA „SÁRA“
Sáru (nar. 10.06.2013) prodávali na LHranči v Kolnovicích u Mikulovic a našla si ji naše kamarádka Eva. Sára je po hřebci APPA STRAWBERRY´S FLOWER (o. Drest To Impress po Go To Impress X m. StrawberrySundi po Hadar´s Duke). Nyní bude ustájená u nás.

09. září 2016 RANČ OREL ČESKÁ VES
KDY: 09. – 11.ZÁŘÍ 2016
KDE: Česká Ves u Jeseníku na ranči Milana Orla, v bezva srubové chatce a v krásné nově postavené restauraci
KDO: my dva, naši koně a noví kamarádi
VYJÍŽĎKY: V sobotu cca 15 jezdců 4 hodiny v okolních lesích, cíl Červená Voda a v neděli už jen to silné vytrénované jádro (to jsme byli my) 5-ti jezdců 2 hodiny po okolních loukách, cestách a lesích, bylo vedro.

4. září 2016 – LAURA - 6 MĚSÍCŮ

20.srpna 2016 – WRC A ČJF ZÁVODY ČELADNÁ CUP
Účast: SK Chicinita X Zuzana Rozsypalová
Reining Amater 65 bodů

30. června 2016 – WRC ZÁVODY KOZLOVICE CUP
Účast: SK Chicinita x Zuzana R.
Reining amatér - 65 bodů

9. července 2016 VÍKEND KONÍ ÚVALNO
Účast: Claire Hills Bonanza x Jaromír Sháněl
3. místo v Trailu (z 36)
4. místo v Horsmanship (z 36)

2. července 2016 JESENÍKY NA KONÍCH VII. ROČNÍK
Kdy: 2.-7.7. 2016
Kde: Vrbno pod Pradědem, penzion U Hradilů (kde se o nás a hlavně o koně velmi ochotně starali)
Kdo: Ondra Hatoň x Goldie, Pepa Klech x Cody, Anička Šidliáková x Dribler, Jari Sháněl x Claire Hills Bonanza, Zuzi Rozsypalová x SK Chicinita+Laura, Marcela Hatoňová + Stelinka
Výlety:
So - Býkov-Vrbno p. Pradědem
Ne - Anenský vrch 861 m - Suchá Rudná - hotel Holzberg
Po - Drakov - údolí lapků z Drakova - Černá Opava
Út - Vrbno rybářská bašta
St - Malá Hvězda - Ludvíkov - bývalá štola hláska - Sokolská chata nad Vrbnem
Čt - Vrbno - Býkov

21. května 2016 LAURA 2,5 MĚSÍCE

18. května 2016 – SIR DUNNIT ZORRO
Můj odchovanec a nezapomenutelný DANNY, kterého asi 4 roky vlastní Veronika D., se má – k mé spokojenosti a radosti - dobře. Na FB jeho majitelka píše: „Je to moje zlatíčko. Sice se někdy štveme navzájem a já ho mám ráda a doufám, že i on mě. Už se krásně od té zimy zpravil.“ Příjemně mě hřeje, že jsem na toto vyznání a fotky na FB narazila. Veroniko, děkuji!!!, že ho máš tak ráda a že tak dobře vypadá! SIR DUNNIT ZORRO

07. května 2016 – CLAIRE HILLS BONANZA
Klérka dnes dospěla 5-ti let.

30. dubna 2016 – WESTERNOVÉ ZÁVODY ČELADNÁ
Účast: Claire Hills Bonanza x Jaromír Sháněl
2. místo v Trailu (z 23)

23. dubna 2016 – MSW ZÁVODY JAKARTOVICE
Účast: Claire Hills Bonanza x Jaromír Sháněl
5. místo v Trailu Challenge (z 20)

17. dubna 2016 – WESTERNOVÉ HOBBY ZÁVODY KOZLOVICE
Účast: Claire Hills Bonanza x Jaromír Sháněl
6. místo v Trailu (z 15)

09. dubna 2016 – EXTREM TRAIL U MÍŠI ZACHOVÉ
S nedávno vzniklou zájmovou organizací Moravskoslezský western (MSW) jsme se zajeli podívat na budovaný ranč Hot Hill Míši Zachové do Neslovic, cílem byla prohlídka nové dráhy pro Extrem Trail, třetí v republice, u nás mladá a velmi lákavá disciplína westernového sportu.

28. března 2016 LAURA 3 TÝDNY

19. – 26. března 2016 ŠVÝCARSKO, MORGINS – CHAMPOUSSIN
Koně měníme v zimě za lyže. A díky přátelům Janě a Vláďovi jsme se dostali i za hranice.

8. března 2016 LAURA 4 DNY
Poprvé venku.

6. března 2016 LAURA 2 DNY

04. března 2016 – 1 HODINA 30 MINUT
Osm dní po termínu se narodila SK Chicinitě klisnička Laura, po otci SK Sayo Shiningspark.

25. únor 2016 – PŘEPRAVNÍK PRO KONĚ
Na porod zatím čekáme. Náhradní informace je, že jsem v prosinci koupila vytoužený přepravník a ač zánovní, partner ho rozebral do šroubku a přestavěl do nerezi, takže nás zcela jistě přežije.

26.ledna 2016 – SK CHICINITA 6 LET
Od letošního roku už patří Chicinita na závodech do třídy „senior“, ale zatím nejsou na programu, v únoru čeká první hříbě (po SK Sayo Shiningspark), termín je 25.02.2016.

Novinky 2007 Novinky 2008 Novinky 2009 Novinky 2010 Novinky 2011 Novinky 2012 Novinky 2013 Novinky 2014 Novinky 2015